Podsumowanie 14-15.10.2017

Za nami bardzo ciekawe derby w A-klasie. Będący w ostatnim czasie na fali kibice Tura Jaktorów podejmowali u siebie fanatyków zasłużonego RKS-u Okęcie. Na trybunach oczywiście nie mogło zabraknąć pirotechniki. W niższych ligach odpalili także kibice Dolcanu Ząbki oraz GKP Targówek. Ultrasi Radomiaka również zadbali o godną oprawę szlagierowego spotkania z ŁKS-em Łódź.

Dolcan Ząbki – MKS Przasnysz 13.10.2017

Dolcan: Mimo milicyjnych prowokacji i śmiesznych gróźb… Odpalamy, my jak zwykle wygrywamy.

Tur Jaktorów – Okęcie Warszawa 14.10.2017

Tur: Fiesta na trybunach , świetne oprawy, wrzawa – coś pięknego. Wczoraj w 15 osób zasiadamy na trybunie, szukając oprawę przyjeżdżają kibice gości, którzy przybijają z nami piątki i urządzają małą pogawędkę. My wywieszamy materiały z napisami które mają wszystkim mówić że „Tur Jaktorów nigdy nie zginie” , do tego odpalamy sporo pirotechniki. Następnie wywieszamy nasze wszystkie banery i prowadzimy doping, a pokrótce Okęcie odpala dużo świec dymnych które zrobiły fajny efekt. Po pierwszej połowie było 0:2 dla gości ale my się nie poddawaliśmy i przygotowaliśmy kolejną oprawę gdzie na barierki leci napis „Nasz wyjątkowy stan” do tego idzie odpalonych dużo ogni wrocławskich, rac i granatów dymnych. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i z 2 drużyną w tabeli przegrywamy 0:2. Kolejna porażka, lecz u chłopaków widać że powoli wkraczają na odpowiednie tory. To był na pewno hit kolejki A-kasy pod względem kibicowskim, świetne oprawy w wykonaniu obydwu ekip, świetny doping i miła atmosfera.

RKS Okęcie: Dzień 14.10.2017 przejdzie do historii naszej grupy. Tego dnia zaliczamy maraton meczowy, przemierzamy naprawdę ładne parę kilometrów jak na lokalny klub z serii A Jaktorów – RKS Okęcie: do Jaktorowa wybieramy się KM już o 8:30. Nasza stara gwardia melduje się na stacji PKP Ochota, w pociągu jak za dobrych czasów umacniamy nasza przyjaźń z chłopakami z Wołomina pierwszymi browarkami, wzmacnianą Colą i bimberkiem. Koło 9.15 meldujemy się w dobrych nastrojach w Jaktorowie, gdzie od razu zaznaczamy swoja obecność głośnymi przyśpiewkami kto nawiedził ich mieścinę. Na stadion docieramy 15 min przed gwizdkiem sędziego, szybkie przybicie piątek z chłopakami z Jaktorowa, jak przystało na legionistów. Meldujemy się na sektorze, rozwieszamy nasze fany: Szwadron’15 Skrzydła i jedna fana naszych przyjaciół z Wołomina. Od pierwszej minuty mocnym akcentem ruszamy ze śpiewem: Jesteśmy zawsze tam… i Wołomin%Okecie, Okecie%Wolomin. Cały mecz bawimy się na maxa przy asyście bębna z Jaktorowa, wbijamy się z naszymi piosenkami, które tego dnia naprawdę maja swoja moc . Kolo 30 minuty przygotowujemy oprawę, którą ze sobą przywieźliśmy, składająca się jak zawsze z dużej ilości dymów, tym razem były one w kolorach RKSu i WKSu, do tego od góry idzie nasza zgodowa sektorówka z herbami klubów i celtem . Do 70 minuty jesteśmy obecni na stadionie, z którego ewakuujemy się na drugi mecz, tym razem zgodowy naszych braci z Wołomina. Wspieramy ich tego dnia w Wyszkowie, do którego pędzimy kolejką z Wileniaka z przesiadką do miejsca docelowego. Nasza młodzież, po swoim meczu rocznikowym, nie wyrabia się na pociąg, wiec decydują się na autobus i już na miejscu czekają na nas. My po wyruszeniu z Wileniaka mamy mały przystanek w Tłuszczu, gdzie czeka reszta chłopaków z WKSu. Do Wyszkowa droga mija nam bardzo szybko przy asyście śpiewów i opijaniu naszej zgody. Docieramy na stadion, początkowo mamy nie wchodzić, ze względu na napiętą ochronę i psy, do tego jeden z naszych był już mocno wkręcony. Po krótkiej gadce, ochrona wpuszcza nas na stadion. Po rozpoczęciu spotkania dołączają do nas chłopaki z Wyszkowa, których mieliśmy okazje pierwszy raz spotkać, szybka integracja. Pierwszą połowę zaznaczamy kilkakrotnie swoją obecność, wzajemnie się pozdrawiając. Na początku drugiej połowy wychodzimy ze stadionu w asyście tych co zawsze, widać ze chłopaki w Wyszkowie maja problem z napiętymi jak plandeka psami… W drodze powrotnej zaliczamy jeszcze monopol i ruszamy w dobrych nastrojach do Wołomina. Dzięki Wyszków za gościnę!!! W pociągu powrotnym zaczynamy mocne tańce, do tego spotykamy znajomego kanara, który już z nami jechał w druga stronę i chyba wiedział co go czeka, co ciekawe przy każdej stacji gwizdał, wiec my odpowiadaliśmy naszą piosenką „Gwizdek sędziego rozpoczyna kolejny mecz „. Podróż minęła nam w bardzo konkretnej atmosferze! Po drodze wysiada paru chłopaków, którzy już niebyli wstanie dotrzeć na siatkówkę. Na hali zaczynamy przygotowania, wielu z nas opadły trochę siły, lecz mecz i dobra asysta bębna pobudziła nas i daje efekt na maxa . Na pierwszej secie ponownie wędruje nasza zgodowa sektorów w asyście strobo i dobrze znanej piosence Wołomin%Okecie, Okecie%Wolomin. Po zakończeniu meczu późnym wieczorem wsiadamy w nasz ulubiony autobus W i dobrych humorach wracamy na Okęcie! Do następnego! RKS%WKS!

Bug Wyszków – Huragan Wołomin 14.10.2017

W Wyszkowie zameldowało się 20 kibiców Huraganu, w tym zgody.

KS Łomianki – Mławianka Mława 14.10.2017

Radomiak Radom – ŁKS Łódź 14.10.2017

Świetna atmosfera w Radomiu. Na trybunach rekord frekwencji (ponad 4 tys. widzów). Efektowna oprawa przygotowana przez Ultrasów Radomiaka, a także głośny doping prowadzony przez cały mecz. Szerokim echem w mediach społecznościowych odbiła się również postawa jednego ze śmiałków, który z rakietnic ostrzelał ochroniarzy oddzielających sektor gospodarzy od sektora gości. Na sektorze Warchołów obecna tego dnia delegacja Legii Warszawa.

GKP Targówek – Coco Jambo Warszawa 15.10.2017

GKP Targówek: Jedziemy dalej autostradą do awansu. Młyn na tym meczu to około 40 osób. Prezentujemy oprawę z użyciem masy pirotechniki: Race, świece dymne i wulkany. Do tego Sektorówka i flagi na kijach.

Zbiórka na stroje piłkarzy GKP Targówek: link

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 15.10.2017

Od dawna wiadomo, że internet nie znosi próżni. Jednak wiadomość, która została rozpowszechniona przez większość portali „kibicowskich” sobotniego wieczoru mogła liczyć się jedynie z dosadną krytyką ze strony zainteresowanych stron. Pozostaje mieć nadzieję, że zaistniała sytuacja pozwoliła otworzyć oczy osobom żyjącym jedynie z informacji zamieszczanych w internecie.

Gościnne występy:

Wisła Dobrzyń – Włocłavia Włocławek 14.10.2017

Wiślaków wspierało 10 kibiców Kasztelana Sierpc.

Ten wpis został opublikowany w kategorii SEZON 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.