Podsumowanie 30.09-01.10.2017

Na Mazowszu ruch ultras ma się bardzo dobrze! Legioniści po raz kolejny odpalili w Poznaniu. Ultrasi Radomiaka zaprezentowali efektowną choreografię na meczu z GKS-em Jastrzębie. Natomiast fanatycy Dolcanu Ząbki oraz Płomienia Dębe Wielkie obchodzili jubileusze swoich klubów. Wszystkie pokazy były okraszone dużą ilością pirotechniki.

Dolcan Ząbki – Huragan Wołomin 30.09.2017

Dolcan: W ostatni dzień września ma miejsce najważniejsze spotkanie tej rundy, derby, a zarazem mecz 90-lecia które podczas tego meczu świętowaliśmy. Mobilizacja tym razem ograniczyła się tylko do internetu, co do spółki z wiadomym brakiem zorganizowanej grupy kibiców przyjezdnych nie mogło przyciągnąć rekordowej grupy kibiców na stadion.  W młynie zbieramy się jednak w solidne 150 głów, razem z nami tego dnia 17 osób z Mazura i 10 z Olimpii z flagami. Około 60 minuty meczu zaprezentowaliśmy sektorówkę z wszystkimi nazwami klubu z Ząbek począwszy od 1927 roku oraz transparenty z hasłem „Przez 9 dekad rejs w jednym kierunku, tu Dolcan Ząbki wyrazem szacunku”.  Tego dnia pogoda nas mocno zaskoczyła, co przełożyło się także na efekt wizualny oprawy, zwyczajnie 90 rac, oraz 20 świec dymnych nie dało tak piorunujących efektów jak dużo mniejsze nakłady piro na meczach z Mazovią czy Hutnikiem. Wisienką na torcie był „minigun” odpalony z wieży, sprawcę całego zamieszania mogliście zaobserwować na zdjęciu tuż po zakończeniu spotkania. Pomijamy już fakt kuriozalnej pory rozgrywania takiego meczu (14:00). Olbrzymim pozytywem była atmosfera jakiej stadion przy Słowackiego dawno nie widział, w doskonałych jubileuszowych nastrojach bawiliśmy się co raz lepiej i głośniej, prowadząc doping przez pełne 90 minut z małym bonusem. Wieszamy także pierwszy raz w historii wszystkie nasze obecne flagi oraz 2 transparenty w tym „63 DNI CHWAŁY”. Oby więcej takich spotkań z oprawą, przyzwoitym młynem, dopingiem przez 90 minut no i wynikiem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego spotkania: link

Tur Jaktorów – Siekierki Warszawa 30.09.2017

TUR: Kolejna porażka naszych kopaczy stała się faktem, pogrom z Siekierkami to dla nas duży cios. Przegrywamy w kiepskim stylu. Nam odechciewa się w pewnym czasie kibicować, a doping ogranicza się do paru okrzyków. Wywieszamy 3 banery w ekipie 20 osób zasiadamy na trybunie i prowadzimy słaby doping w asyście naszego nowego zakupu (bębna). W 80 minucie spotkania odpalamy 4 świece dymne w barwach i strobole. Jak tak dalej to będzie wyglądało to niestety grozi nam spadek.

Płomień Dębe Wielkie – Victoria Kałuszyn 01.10.2017

Płomień: Odpalone 30-lecie, tak w skrócie można by nazwać to, co wydarzyło się na tym meczu, do którego przygotowaliśmy się szczególnie. Pomysł o zaprezentowaniu „czegoś konkretnego” na tą równą rocznicę naszego klubu był już wcześniej, ale dopiero teraz przyszedł czas na realizację. Na początek meczu przygotowaliśmy foliowy transparent (27 m) o treści „OD 30 LAT PŁOMIENNY ŚWIAT”, który zaraz po pierwszym gwizdku został podświetlony ogniami wrocławskimi. Do tego zostało odpalone kilka czarnych świec dymnych i 30 rac, a wszystko w akompaniamencie niezliczonej ilości petard hukowych. Efekt był taki, że sędzia z powodu zadymienia musiał o parę minut opóźnić mecz. Gdy dym już opadł wzięliśmy się za głośne i fanatyczne wspieranie naszego zespołu w walce ligowe punkty. Choć nasi się starali jak mogli to nic nie chciało wpaść i do przerwy nie doczekaliśmy się bramek. W drugiej połowie przygotowaliśmy jeszcze jedną prezentację, Zostały opalone dymy w brawach w asyście dużych flag na kijach. Jako, że tego dnia wiało w stronę boiska, sędziowie ponownie w tym dniu musieli przerwać mecz na parę minut. Mecz ostatecznie po zaciętej walce skończył się pozytywnym dla nas wynikiem 3-2 i razem z piłkarzami świętowaliśmy zdobyte punkty. Pośpiewaliśmy razem i zbiliśmy piątki zagrzewając ich do kolejnych zwycięstw. Reasumując: Obchody 30-lecia można powiedzieć, że wypaliły. Włożyliśmy w to dużo pracy i na prawdę warto było.

Radomiak Radom – GKS Jastrzębie 01.10.2017

Ultrasi Radomiaka nie zwalniają tempa. „Skrajna natura, pełna kultURa”.

Lech Poznań – Legia Warszawa 01.10.2017

W Pyrlandii zameldowało się blisko 800 Legionistów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii SEZON 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.