Podsumowanie 26-27.08.2017

Niezwykle ciekawy weekend za nami. Kibice Olimpii Warszawa świętowali 65-lecie swojego klubu prezentując okazałe choreografie z dużą ilością pirotechniki. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że były to najciekawsze Derby Stolicy od wielu lat. Duma Kurpi powróciła na piłkarskie salony i sportowe zmagania rozpoczyna od B-klasy. Sympatycy Mazovii oraz Ożarowianki rozegrali spotkanie przyjaźni zasiadając wspólnie w młynie.

Hutnik Warszawa – Olimpia Warszawa 26.08.2017

Hutnik: Meczycho jak za starych dobrych lat! Mnóstwo ludzi na trybunach, obie ekipy w ponad 100 osobowych młynach obok siebie, trochę świecidełek… Z innych stadionów warto wspomnieć, że dzięki działaniom kibiców Narew Ostrołęka wróciła na piłkarskie boiska! Wczoraj rozpoczęli sezon od 4:0! Oby tak dalej i widzimy się w normalnej lidze!

Olimpia: Za nami Prawdziwe Derby Warszawy! Na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że stadion na Marymonckiej to jeden z niewielu obiektów, gdzie jeszcze czuć old-schoolową atmosferę. Na Hucie meldujemy się w około 130 osób, w tym 40 Dolcan Ząbki, 5 Olimpija Ljubljana, 1 Wschodni Sosnowiec oraz 2 wariatów z Górnika Wojkowice, dzięki za wsparcie! Na płocie wywieszamy 4 flagi: „LDW”, „Jelonki”, „Dolcan&Olimpia” oraz jedną flagę naszych Braci z Lublany. 

Na początku drugiej połowy wywiesiliśmy transparent „Warszawa Ząbki Ljubljana”. Gdy zjechała sektorówka odpaliliśmy świece dymne najpierw w naszych barwach, następnie naszych Braci z Ząbek, a na końcu przyjaciół ze Słowenii. To jednak był dopiero początek tego co miało nadejść. Chwilę później na płot wjechał drugi transparent odwołujący się do naszego 65-lecia, które w tym roku świętujemy „Za te 65 lat jedno się należy”. Hasło z tego transparentu można interpretować w różnoraki sposób. Nam jednak w sposób szczególny chodziło o browary, które tego dnia z okazji naszego jubileuszu lały się litrami. Po wywieszeniu transparentu na sektor wjeżdżają machajki ze sreberek w połączeniu ze stroboskopami, wulkanami oraz świecami dymnymi, co dało naprawdę dobry efekt. Ostatnim etapem prezentacji było racowisko. Na sektorze rozbłysła się symboliczna ilość 65 rac tego dnia. Oprócz tego w trakcie drugiej połowy odpalamy jeszcze raz świece w barwach, czarne dymy czy ognie wrocławskie. Możemy śmiało napisać, że pirotechnika była odpalana właściwie przez całą drugą połowę, co jak na warunki ligi okręgowej jest wyjątkiem. 

Na koniec najważniejsze. Ogromne podziękowania dla chłopaków z Hutnika Warszawa za ogarnięcie wielu kwestii o których nie będziemy się rozpisywać. W trakcie meczu wielokrotnie śpiewamy na wspólne tematy. Gospodarze otrzymali od Nas gromkie brawa za odśpiewane nam „sto lat”. Słowem podsumowania życzymy wszystkiego co najlepsze Dumie Bielan na 60-lecie i mamy nadzieje na jak najczęstsze spotkania w takiej atmosferze!

Dolcan Ząbki – Wisła II Płock 26.08.2017

Dolcan: W sobotę zbieramy się na dwa mecze, odbywające się niestety o tej samej porze. Najpierw w 6 dyszek wizytujemy nasz obiekt, po 15 min ruszamy na najważniejsze spotkanie Olimpii ostatnich lat, gdzie panowała iście urodzinowa atmosfera. Tak się złożyło, że obie drużyny, a także nasza w tym roku ma swoje jubileusze. Sto lat!

Zdjęcie: dolcanzabki.com

Narew Ostrołęka – GKS Andrzejewo 26.08.2017

Narew: Ciężko jest coś napisać po takim meczu, wiele emocji, wiele wydarzeń, ciężko pozbierać myśli. Nasz klub po latach fatalnego zarządzania i upadku na samo dno odradza się,n o i co z tego że w B klasie. Na taki mecz czekaliśmy kilka długich lat. Stadion przy ulicy Partyzantów wypełniony. My tego dnia tworzymy około 80 osobowy młyn, jesteśmy wspierani przez delegacje kibiców Hutnika Warszawa i MKS Ciechanów. Na płocie wywieszamy transparenty WŁADCY REGIONU WITAMY ZNOWU. Prowadzimy głośny doping przez całe spotkanie, a piłkarze wygrywają ten historyczny mecz 4-0. Po meczu udajemy się na ognisko i świętowanie pierwszego meczu i zwycięstwa Nowej Narwi. Jeszcze raz dziękujemy kibicom Hutnika i MKS-u Ciechanów za wsparcie tego dnia. Chcielibyśmy również podziękować ludziom którzy podnieśli Narew z kolan, praca i nerwy jaką włożyli w ogarnięcie tego wszystkiego jest kolosalna i nie do opisania. Jesteście wielcy i szacunek na zawsze. Z takimi ludźmi NAREW NIGDY NIE ZGINIE!

Zdjęcie: around-the-ground.com

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 26.08.2017

Mazovia: Kilka dni przed meczem dostajemy info od naszych przyjaciół z Ożarowa o ich przyjeździe. Wspólnie postanawiamy zaprezentować na tym spotkaniu oprawę, która składała się z 20 rac, 4 ognii oraz flagowiska w barwach obu klubów. Na sektorze tego dnia przewija się około 70 osób, w tym 5 HHC i 20 KSO.

Zdjęcie: MKS Mazovia

GLKS Nadarzyn – Okęcie Warszawa 26.08.2017

RKS Okęcie: Część grupy, która dożyła meczu. Okęcie%Nadarzyn! Pokolenia się zmieniają nasza wiara ciągle trwa! Dzisiaj był specjalny mecz. Tym razem odpuszczamy naszym piłkarzom komentarzy jak grali dzisiejszego dnia. Ważne jest tylko jedno Awans! Widzimy się za tydzień u siebie przy R1!

Bór Regut – OKS Otwock 27.08.2017

OKS Otwock: Na wyjazd do Reguta wybieramy się w 16 osób z jedną flagą, a piłkarze zaliczają 2:0 w plecy. Najbliższy mecz w Otwocku to DERBY OKS Otwock – Wulkan Wólka Mlądzka w sobotę, 2 września o 17.00. Każdy szanujący się kibic OKS-u powinien się pojawić!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Olimpia Zambrów 27.08.2017

Świt: Debiut kolejnej repliki za nami. Tym razem na warsztat krawiecki wjechała „Gloria Victis”. Nas ze 25 osób ze sporadycznym i słabym dopingiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii SEZON 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *