Podsumowanie 19-20.08.2017

Kolejne Derby Mazowsza za nami. Ultrasi Wisły Płock zaprezentowali efektowną trójstronną kartoniadę poświęconą Bohaterskiej Obronie Płocka oraz piroshow. Legioniści w sektorze gości pojawili się w nadkomplecie. Fanatycy Pogoni Siedlce oraz Wisły Puławy świętowali 5-lecie swojej znajomości. Kibice OKS-u Otwock wrócili na kibicowski szlak.

Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 19.08.2017

Pogoń: Razem z nami delegacja Wisły Puławy. Już pięć lat mówimy sobie brat! KSW&MKS!

Zdjęcia: Maciej Sztajnert

Broń Radom – Drogowiec Jedlińsk 19.08.2017

Broń: Na wczorajszym spotkaniu stajemy w ok. 60 osób. Po raz kolejny mimo wcześniejszego przyjścia, ostatnie osoby wchodzą w 35 minucie i wtedy zaczynamy doping. Na płocie wisi „Buldog”. Nasze orły remisują przez co wszyscy są nieco rozczarowani. Widać było walkę i przewagę umiejętności, ale bramka gości była jak zaczarowana. Mamy nadzieję ze to zimny prysznic. Zarówno na stadionie jak i w okolicach dużo psów (nagrywanie dzieciaków na wejściu itd). Brak stoiska gastronomicznego to kolejny minus dla zarządu. Mamy nadzieję, że jak przyjdziemy na kolejne spotkanie naszej Broni taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Klub wystosował również komunikat, że zajmie się sprawą obsługi kas biletowych. Na dobre i złe!

Zdjęcie: bronradom.pl

Bug Wyszków – Dolcan Ząbki 19.08.2017

Dolcan: Piłkarski weekend zaczynamy meczem w Radzyminie, gdzie kilka osób w sobotę wspiera Mazur na inauguracji swojej ligi. Potem danie dnia czytaj mecz naszej drużyny w Wyszkowie, gdzie docieramy furami, razem z kilkunastoma ziomkami z Radzymina i Olimpii meldujemy się w niespełna 5 dyszek, wielkie dzięki! Na koniec weekendu w niedzielę, meldujemy się w Płocku w dwie dyszki. Przed nami bardzo ciekawe derby Warszawy, o których informacja pojawi się w oddzielnym newsie.

Mazur: Na pierwszym meczu ligowym zbieramy się w 20 osób. Oprócz nas 7 osób z Dolcanu Ząbki, który tego dnia jechał na wyjazd do Wyszkowa (dzięki!). Pomimo nieco niesprzyjających warunków pogodowych dopingujemy przez cały mecz. Po meczu ruszamy do Wyszkowa, gdzie w 11 osób wspieramy Dolcan.

OKS Otwock – Snajper Sośninka 19.08.2017

OKS Otwock: Na pierwszym meczu ligowym w A-klasie ze Snajperem Sośninka stawia się w sumie około 120 osób, z czego niespełna 40 tworzy młyn na skraju trybuny. Czuliśmy się trochę jak na wyjeździe, ponieważ po raz pierwszy mieliśmy okazję dopingować nasz zespół z tego miejsca. Na jakiś czas trzeba będzie przywyknąć… Dzięki dla wszystkich, którzy się pojawili mimo kiepskiej pory (11.00). Mamy nadzieję, że kolejne mecze OKS-u będą zaplanowane na późniejsze godziny, szczególnie, że jak widać potencjał jest, a u niektórych głód dopingu widać było już z daleka. Piłkarze przegrywają 0:5, jednakże po zakończonym meczu dajemy im do zrozumienia, że na wyniki jeszcze przyjdzie pora i będziemy ich wspierać nawet w klasie B. Co warte zauważenia – po meczu chłopaki sami podchodzą pod trybunę podziękować za wsparcie. W sumie to nie dziwi – wielu z nich jeszcze całkiem niedawno stało razem z nami w młynie.

Kolejny mecz w Otwocku już w najbliższą środę o 17.00. Podejmujemy w Pucharze Polski Spartę II Jazgarzew po wyeliminowaniu w karnych rezerw Promnika Łaskarzew. W Łaskarzewie pojawiło się 7 kiboli Otwockiego Klubu Sportowego.

Legionovia Legionowo – Radomiak Radom 19.08.2017

W Legionowie pojawiło się ponad 200 Warchołów.

Zdjęcie: radomiak.pl

Wisła Płock – Legia Warszawa 20.08.2017

Wisła Płock Ultras: Derby Mazowsza za nami, emocje już trochę opadły – czas więc na relację z trybun. O zainteresowanie meczem z Legią, pomimo wakacyjnej pory, nie trzeba było się martwić. Już dwa dni przed spotkaniem wiadomo było, że przy Ł34 możemy spodziewać się najlepszej dotychczas frekwencji w sezonie 2017/2018. Tak też w istocie było – na trybunach zgromadziło się ponad 9700 kibiców. Z dobrze wypełnionej trybuny wschodniej niosła się naprawdę wysoka liczba decybeli. Dodatkową motywacją było także to, że szczelnie zapełniony sektor gości również starał się głośno dopingować. Nie zabrakło przy tym wymiany „uprzejmości”, którą rozpoczęli goście, a co niezrozumiałe – w internetowych komentarzach pojawia się lament, jacy to niekulturalni byli kibice gospodarzy.

Data Derbów Mazowsza zbiegła się z 97. rocznicą obrony Płocka (18-19 sierpnia 1920 r.). Na tę okazję w pierwszej połowie odśpiewujemy cztery zwrotki hymnu narodowego, a następnie prezentujemy trójstronną kartoniadę „Bóg, Honor, Ojczyzna” w biało-czerwonych barwach. Na płocie widniał natomiast transparent o następującej treści: „Tych wartości bronili wtedy płocczanie pamięć o ich bohaterstwie na tej trybunie zawsze zostanie 1920.” Tekstowi towarzyszył historyczny herb Płocka. Zdjęcia można obejrzeć w poprzednim poście. Druga połowa to także prezentacja oprawy. Tym razem na płocie pojawił się niebieski transparent z białym napisem „[L]ubimy [T]worzyć [S]ztukę [K]ibicowską”. Po zniknięciu sektorówek z trybuny, następuje pokaz pirotechniczny: racowisko i świece dymne w naprzemiennych kolorach, głównie białym oraz niebieskim.

Tego dnia na trybunach wspierało nas 136 braci z Olsztyna i 15 braci z Krakowa. Ich flagi zawisły oczywiście obok naszych, które ozdabiały płot na całej szerokości. Bardzo dziękujemy kibolom Stomilu i Hutnika za obecność na tym meczu. ZKS&OKS&HKS! Podsumowując – te Derby Mazowsza na pewno możemy uznać za udane w aspekcie trybun. Świetna atmosfera, efektowne oprawy, ultrasi odpalający pirotechnikę na płocie, specyfika naszego podstarzałego stadionu – można było poczuć oldschool. Dziękujemy też wszystkim, którzy podczas meczu pomogli nam, by wszystko się udało. Pamiętajcie – to MY i WY, a więc wszyscy, cała Wisła, tworzymy atmosferę przy Ł34. Przy okazji warto wrzucić na meczu kilka monet do puch, żeby później być dumnym z tego, jak wyglądają płockie trybuny. 

W Płocku zameldował się nadkomplet Legionistów. Goście ze Stolicy nie omieszkali w trakcie meczu przypomnieć płocczanom o niedawno przegranym spotkaniu z Dolcanem Ząbki. Mecz był pełen obustronnych uprzejmości. W sektorze gości pojawiła się także delegacja kibiców Radomiaka Radom z flagą, co na pewno dodawało dodatkowego smaczku.

Zdjęcia: jp85.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii SEZON 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *