Podsumowanie 6-7.05.2017

W trakcie majówki został rozegrany niezwykle ciekawy mecz w IV lidze. Dolcan Ząbki podejmował u siebie MKS Ciechanów. Obie ekipy zaprezentowały efektowne pokazy pirotechniczne. Natomiast w sobotę ciekawie było na Bielanach, gdzie kibice Hutnika Warszawa obchodzili 60-lecie swojego klubu. W ten weekend odpalili również kibice RKS-u Ursus, Olimpii Warszawa oraz Radomiaka Radom. 

Dolcan Ząbki – MKS Ciechanów 03.05.2017

Dolcan: Przed meczem nie przeprowadzamy żadnej konkretnej mobilizacji, co jak się okazało było sporym błędem, a wszyscy Ci którzy nie pojawili się w środowe, świąteczne popołudnie na stadionie w Ząbkach mają czego żałować. Goście z Ciechanowa zjawili się w bardzo dobrej liczbie, dwoma autokarami przybyła ich setka! Jak każda Legijna ekipa zajmują sektor sąsiadujący z naszym, tym razem jednak nie było o to łatwo, przez tych co zawsze. Przed meczem skrupulatne trzepanie zarówno jednych jak i drugich przez ochronę, jak widać na nic się zdaje. Około 60 minuty obie grupy „odpalają”, chwilę później drugi raz robią to goście. Tego dnia wspierają nas tradycyjnie Olimpia i Mazur po około 10 osób, razem wystawiamy 70 osobowy młyn z czterema flagami, w tym Olimpii oraz zgodową. Jak na taką liczbę w młynie doping na prawdę konkretny na co na pewno miała wpływ pozytywna i równa rywalizacja, do której nie często mamy okazję w tej lidze. Na koniec warto dodać, że nasza „oprawa” była totalnie spontaniczna. Dzięki czemu pierwszy raz w całej naszej historii(!) w ciągu niespełna dwóch tygodni odpalamy konkretną liczbę piro. Kończymy zatem maraton meczów u siebie rozpoczęty i skończony niezłym show z dobrymi przeciwnikami, w niedzielę czeka nas w końcu wyjazd i od razu nadzwyczaj ciekawy. Do zobaczenia!

MKS Ciechanów: Przed meczem z Dolcanem w naszych szeregach większa mobilizacja niż zwykle. Ostatecznie w środowe popołudnie do Ząbek wyruszamy dwoma autokarami i furą. Na sektorze gości meldujemy się dokładnie w 96 osób (w tym 15 braci z Bugu Wyszków – wielkie dzięki!), W pierwszej połowie na płocie wieszamy 4 flagi (MKS Ciechanów, śp. Zbirek, biało-czerwona z herbem Ciechanowa, Serocka – Bugu) oraz transparent „Dolcan nigdy nie zginie!„. Od 1 do 90 minuty prowadzimy bardzo głośny doping dla zielono-biało-czerwonych! Kulminacyjny moment wyjazdu nastąpił w 60 minucie meczu kiedy to odpalamy kilkanaście rac a po chwili czarne świece dymne co powoduje niemałe zadymienie sektora i murawy. Od początku drugiej połowy na płocie wisi nowa flaga Młodej Wiary (debiut) + wspomniany wcześniej transparent dla Dolcanu. Po meczu przy sektorze zaczyna się kamerowanie i spisywanie przez smutnych Panów. Dolcan wybiega na boisko w okolice bram co czynimy również my, przemieszczają się tam również wąsy. Po kilkunastu minutach wszystko się uspokaja i wszyscy spokojnie bezproblemowo wracamy do autokarów. Gospodarzy ok. 70 osób, z nimi Olimpia Warszawa i Mazur Radzymin. Również prowadzą dobry doping przez cały mecz. W tym samym czasie co my gospodarze również odpalają race. Podziękowania dla kibiców Dolcanu (nie tylko za wodę). Cała Legia zawsze razem! Oby więcej takich kibolskich meczów.

Hutnik Warszawa – Bug Wyszków 06.05.2017

W tym roku kilka ekip z naszego województwa obchodzi jubileusze swoich klubów. W sobotni poranek obchody swojego klubu zorganizowali reprezentanci Dumy Bielan prezentując efektowne transparenty w towarzystwie dużej ilości pirotechniki. Wszystko wyszło niezwykle okazale. Chciałoby się widywać takie widowiska na Marymonckiej jak najczęściej. Kibicom Hutnika życzymy kolejnych kilometrów przemierzanych za klubem, a piłkarzom awansu sportowego do wyższej ligi. Na trybunach przez cały mecz była świetna atmosfera, a na stadionie pojawiło się blisko 900 osób.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego spotkania: link

Narew: Korzystamy z zaproszenia fanów Hutnika i w sobotnie przedpołudnie w 15 osób stawiamy się na warszawskich Bielanych, na meczu który był kulminacją obchodów 60’lecia powstania Hutnika Warszawa. Gospodarze zaprezentowali dwie konkretne oprawy oraz przygotowali poświęcony nam transparent ‚Narew nigdy nie zginie’ za co jesteśmy im niezwykle wdzięczni. Fanom Hutnika dziękujemy za miłe przyjęcie i życzymy przynajmniej kolejnych 60 lat sukcesów.

Wulkan Wólka Mlądzka – Olimpia Warszawa 06.05.2017

Olimpia: W sobotę wybieramy się na wyjazd do Wólki Mlądzkiej. Piłkarze wygrywają 3-1, czym mocno poprawiają nam humory. Dzięki Dolcan za wsparcie! W ostatnim czasie kilkukrotnie także wspieramy naszych Braci z Ząbek. Najpierw na meczu z Bzurą Chodaków, następnie w 14 osób oraz narodową flagą na meczu z MKS-em Ciechanów, a w ostatnią niedzielę na gorącym wyjeździe do Płocka. Dzięki Bracia za gościnę!

RKS Okęcie – Naprzód Brwinów 06.05.2017

RKS Okęcie: Tego dnia postanowiliśmy nie prowadzić dopingu. Ograniczamy się do paru okrzyków na temat formy piłkarzy zwłaszcza bramkarza, który zawala nam kolejny mecz. Tego dnia zmieniamy miejsce młyna, wywieszamy flagi pod blaszakami i tam również prowadzimy sprzedaż gadżetów, co zaowocowało zebraniem aż 200 zł, za co serdecznie dziękujemy! Tego dnia wywieszamy 2 flagi. Gościnnie u nas tego dnia po jednej osobie z delegacji GLKSu i WKSu, za co wielka piona! Co do meczu co tu dużo mówić tragedia… Widmo spadku coraz bliżej.

Pogoń Siedlce – GKS Katowice 06.05.2017

Pogoń: Razem z nami 5 osób z Wisły Puławy, dzięki!

Zdjęcie: Maciej Sztajnert

Radomiak Radom – Olimpia Elbląg 06.05.2017

Ultrasi Radomiaka zaprezentowali oprawę poświęconą braciom po drugiej stronie muru. Trzeba przyznać, że to kolejna udana choreografia Warchołów w tym sezonie.

Olimpia: W sektorze tego dnia melduje się 118 fanatyków (63 Olimpia Elbląg, 45 Legia Warszawa, 10 Świt Nowy Dwór). Pod sektorem zostało 2 zakazowiczów. Dzięki za wsparcie!

Zdjęcie: radomiak.pl

RKS Ursus – Lechia Tomaszów Mazowiecki 07.05.2017

RKS Ursus: +/- 30 osób dopinguje Traktorki spod zegara. Odpalamy race, oraz świece dymne w barwach. Piłkarze po raz pierwszy w tej rundzie wygrywają mecz. Warto też wspomnieć o całkiem hojnym wsparciu finansowym następnej oprawy ze strony osób z trybuny prostej, za które dziękujemy.

ŁKS Łódź – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 07.05.2017

Świt: W Łodzi 46 osób (w tym 2 zakazowiczów plus gościnnie 4 MKS Ciechanów oraz 7 Bug Wyszków – serdeczne dzięki!). Ze względu na zamknięty sektor siedzimy na trybunach gospodarzy, którym dziękujemy za pomoc.

Zdjęcie: ŁKSFANS.pl

 Inne dyscypliny:

Polska – Białoruś 07.05.2017

Kibice Petry weszli w posiadanie flagi Dinamo Mińsk przy okazji meczu piłki ręcznej.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii SEZON 2016/2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *