Łotwa – Węgry 10.10.2016

miniaturaKibic KS-u Piaseczno wybrał się na mecz naszych Bratanków w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018, które odbędą się w Rosji. Reprezentacja Węgier podejmowała na wyjedźcie Łotwę. Spotkanie zostało rozegrane w Rydze. Nasz korespondent podczas kilkudniowego pobytu w tym mieście umacniał kontakty polsko-węgierskie na przeróżne sposoby. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wyjazdu.

Relacja kibica KS-u Piaseczno:

Na pomysł wspierania naszych bratanków wpadliśmy tuż po losowaniu grup eliminacyjnych do mistrzostw świata w Rosji. Mieliśmy więc trochę czasu do przygotowań. Na wyjazd wybraliśmy się 2 dni przed meczem, żeby pozwiedzać Rygę która kiedyś należała do Rzeczpospolitej Polskiej. Ogólnie mówiąc miasto jest dość drogie, przez walutę która tam obowiązuje. Muszę jednak przyznać, że miejscowi są bardzo sympatyczni i w paru miejscach dało radę się dogadać po polsku.

Przechodząc do dnia meczowego, już od rana spotykaliśmy grupki węgierskich kibiców kręcących się po mieście. O godzinie 15:00 lokalnego czasu spotkaliśmy się z chłopakami z Londynu, a także resztą znajomych bratanków. Zupełnie przypadkowo w tej samej knajpie spotykamy kolejnego polaka, pozdrawiam serdecznie! Na miejscu dochodzi do umacniania braterstwa, zrobieniu paru zdjęć, a także wspólnych śpiewów. Jako ciekawostkę mogę dodać, że część bratanków zaśpiewała specjalnie dla nas „ruska kurwa”. Po odebraniu biletów na sektory gospodarzy (nie udało się niestety kupić biletów na węgierski sektor, ponieważ wejściówki schodziły na pniu, sami Węgrzy byli zaskoczeni takim obrotem spraw), krążymy trochę po mieście i dalej umacniamy ponad tysiącletnią przyjaźń między naszymi narodami.

Około 20 skierowaliśmy się na miejsce zbiórki . Podczas przemarszu na stadion zostało odpalone mnóstwo piro. W trakcie pochodu, miejscowi się trochę ponapinali, ale w sumie nie było to nic szczególnego. Policja także w zasadzie nie robiła większych problemów. Po około 10 minutach doszliśmy na stadion, w tym momencie zaczęły się schody. Wpuszczanie na stadion można śmiało nazwać skandalem. Jedno wejście na sektor przy ponad 500 osobach mówi samo za siebie… Ochroniarze robili ze wszystkim problemy, zabrali Węgrom nawet megafon. My zaś poszliśmy na sektor obok. Wejście na niego było sprawniejsze, choć nie obyło się bez fiskania, choć nie było takie „dokładne” jak w Bukareszcie 2 lata temu.

Przed meczem trwały rozmowy na temat „połączenia” obu sektorów, jednak nie przyniosły one pozytywnego rezultatu. Po chwili jednak ogrodzenie zostało sforsowane i znaleźliśmy się na jednym sektorze z naszymi braćmi Ochrona przyczepiała się dosłownie o wszystko, wywieszanie flag, palenie papierosów na sektorze. Jednakże nie zareagowali na sforsowany płot. W trakcie meczu można było sobie kupić piwko w cenie 5 euro. Sam mecz bez szczególnej historii, Węgrzy wygrali na dużym luzie, po drugiej bramce odpalone trochę piro. Oczywiście nie obyło się bez skandowania „Polska, Polska”. Żadnego przetrzymywania na sektorze po meczu nie było, więc w miarę sprawnie opuszczaliśmy stadion. W trakcie „podziękowań” po meczu kibice wraz z piłkarzami odśpiewali hymn Węgierski, co u nich jest tradycją. Po meczu zostało zawiniętych paru Węgrów. O dziwo ani ochrona ani policja przed, w trakcie i po nie używały niczego oprócz perswazji słownej Po spotkaniu umacnialiśmy przyjaźń do wczesnych godzin porannych.

Jako ciekawostkę mogę dodać, że nie zostaliśmy wpuszczeni do jednego z lokali ponieważ, rzekomo Węgrzy zdemolowali lokal dzień wcześniej… Ja ze swojej strony pragnę podziękować za całą serdeczność węgierskim braciom. Kolejny wyjazd z nimi i kolejne bardzo miłe chwile. Dzięki Carpathian Brigade i London Legion.

Lengyel&Magyar ket jo barat!

Błażej
KS Piaseczno

1 2 3 4 5

Ten wpis został opublikowany w kategorii ON TOUR. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Łotwa – Węgry 10.10.2016

  1. Warta Poznań pisze:

    Też pozdrawiam serdecznie, do zobaczenia na szlaku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *